Projekcia a realizácia záhradných celkov

 

1. Návrh a realizácia

Pred samotnou realizáciou projektu je potrebné ujasniť si účel, na ktorý bude budúca záhrada slúžiť. Následne je dôležité prispôsobiť umiestnenie jednotlivých prvkov prírodným podmienkam, nárokom i vašim požiadavkám. Skôr než sa začnú prvé záhradné práce, je dôležité zvážiť, či si váš trávnik a záhradu budete polievať sami alebo za vás túto prácu vykoná podpovrchový automatický závlahový systém šetriaci váš čas.

Vhodným obdobím na výsev trávnika je jar alebo jeseň. Potrebné je v pôde zlikvidovať burinu a zbaviť ju kameňov a iných predmetov. Následne sa povrch dôkladne uhrabe a zarovná. V ďalšom kroku sa zaseje trávne osivo a pôda sa povalcuje. Po výsadbe musí byť trávnik starostlivo polievaný.

 

+ Výhody

■ najekonomickejší spôsob založenia trávnika
■ výsev je oproti pokládke menej náročný
■ možnosť zvolenia kvality trávneho semena

 

– Nevýhody

■ pomerne dlhá doba klíčenia (7 – 14 dní)
■ nemožnosť okamžitého zaťažovania trávnika
■ pomerne náročná starostlivosť o novo zasiaty trávnik
■ náchylnosť na vyplavenie semena v čase po výseve pri nárazových dažďoch
■ čas potrebný na dosiahnutie výsledného želaného efektu hustého trávnika

2. Výsev a založenie trávnika

3. Pokládka trávneho koberca

Vypestovanie kvalitného, hustého a pekne zeleného trávnika je spojené s množstvom práce a námahy, pričom výsledok nebýva vždy istý. Riešením je práve pokládka trávneho koberca. Počas jeho pestovania je koberec kvalitne hnojený a ošetrený proti hubovým chorobám a burine.

 

+ Výhody

■ možnosť pokládky v priebehu jedného dňa
■ možnosť zaťažovania trávnika prakticky ihneď
■ väčšia odolnosť voči škodcom a chorobám
■ rýchlejšie zakoreňovanie do pripravenej pôdy

 

– Nevýhody

■ cenovo náročnejší ako výsev
■ preprava

Okrasné dreviny sformujú vašu záhradu svojimi rozdielnymi tvarmi a ich kombinovaním. Stromy a kry budú po výsadbe vytvárať a rámovať priestor.

4. Výsadba drevín, krov, trvaliek

5. Budovanie záhradných jazierok

Voda je očarujúci živel, ktorý vám pomôže dotvoriť ilúziu voľnej prírody, a už len letmý pohľad na ňu bude pre vás príjemným povzbudením. Aj malá vodná plocha dokonale osvieži dusný letný vzduch

Pri budovaní skalky sú hranice fantázie a nápadov neobmedzené. Všetko závisí iba od vašich predstáv, ktoré radi a ochotne zrealizujeme.

6. Realizácia skalky

7. Dodanie a montáž betónových plotov

Betónový plot je ochranný, pekný, jednoduchý a odolný voči mrazu a poveternostným podmienkam. Je vhodný na okrasné ohraničenie záhrad, bezpečnostné oplotenie priemyselných objektov, slúži ako protihluková bariéra aj na realizáciu výbehov pre zvieratá.

 

+ Výhody

■ jednoduchá montáž
■ nie je potrebná údržba
■ kompletne rozoberateľný
■ možnosť náteru

Zabezpečujeme komplexné služby, aby mal konečný zákazník čo najmenej starostí pri budovaní svojho hniezda. Aby ste nemuseli oslovovať viacero firiem, zabezpečíme takmer všetko, na čo si len spomeniete:

 
■ oplotenie pozemku – výmena oplotenia, montáž nového oplotenia (betónové ploty, pletivá, plotové diely, drevené oplotenie a pod.)
■ realizácia spevnených plôch – pokládka zámkovej dlažby, oporné múriky, betónovanie základov pre záhradné domčeky, skleníky a pod.
■ montáž pohonov na brány – plot, garážové brány s pohonom a pod.
■ zhotovovanie a úpravy terás – montáž terasových dosiek
■ mnohé iné služby, na ktoré si len spomeniete… (výroba a montáž rohože, montáž tieniacej siete na plot/pletivo, vyvýšenie poklopu vodomernej šachty, rôzne zámočnícke práce pri dotváraní záhradného celku a pod.)

8. Rôzne záhradné stavby a iné služby

8. Využitie subdodávateľských článkov

■ realizácia studní – vrty, čerpadlá
■ mobiliár pre verejné priestranstvá a záhrady
■ športové povrchy pre deti – recyklovaná guma
■ detský mobiliár a pod.

Našim klientom poskytujeme svoje dlhoročné skúsenosti