Robotické kosačky

Home Služby Robotické kosačky

Čo je robotická kosačka a ako funguje ?

  • Robotické kosačky považujeme za novodobé trendy v oblasti záhradníctva. Síce už nejakú dobu fungujú na trhu, ale v súčasnosti sú omnoho dostupnejšie vďaka výrazne nižším cenám. Pokles cien spôsobil fakt, že na trh vstúpilo množstvo výrobcov a tak si dnes viete vybrať kosačku z rôznych cenových relácií a s rôznym príslušenstvom a vybavením. Robotická kosačka je v podstate naprogramovaný stroj, ktorý kosí trávnik na svojom vytýčenom území.

Na vytýčenie priestoru, ktorý má kosačka kosiť, sa používa navádzací drôt spojený so základnou stanicou kosačky. Vďaka tomu môžeme hranice  priestoru efektívne tvarovať.

  • Pri výbere si treba všímať najmä výkon motora a rozmery kosačky. Trávnik bude kosačka kosiť každé dva až tri dni, a to len o pár milimetrov. Keďže robotická kosačka nemá zberný kôš, tak sa bavíme skôr o mulčovaní – menšie kúsky trávy dodávajú trávniku prirodzené živiny, a tým pádom je trávnik  krajší, zdravší už po pár kosbách.

Ostatné parametre ktoré  je dobré preveriť:

  • Wifi modul:  umožňuje ovládanie a nastavovanie kosačky priamo cez smartfón a niektoré modernejšie modely upozorňujú cez aplikáciu, že kosačka narazila na prekážku prípadne, že sa zasekla
  • Alarm: slúži ako ochrana proti odcudzeniu. Ak sa kolesá kosačky nedotýkajú trávnika, tak sa spustí alarm a vlastník bude cez aplikáciu upozornený, že je spustený alarm. Alarm je sprevádzaný aj silným zvukovým signálom ako má slúžiť ako odstrašujúci prostriedok.
  • Dažďový senzor: ak počas kosenia začne pršať tak senzor pošle kosačku späť do nabíjacej stanice. Kosačka potom pokračuje kosiť po daždi tam kde skončila.
  • Výdrž batérie: batérie sú prispôsobené podľa toho akú veľkú záhradu má kosačka pokosiť. Všeobecne platí, že ak máte napríklad 300 m2 záhradu treba si vybrať kosačku na 500 m2, aby ste mali zaručené optimálne kosenie nakoľko údaje od výrobcov sú veľmi orientačné.

Ak rozmýšľate nad robotickou kosačkou tak neváhajte a oslovte nás a radi Vám pomôžeme s výberom a kosačku Vám aj prídeme namontovať a spustiť.